Citat:
Ursprungligen postat av
Carinah78
Det jag fetat i ditt inlägg har du naturligtvis alldeles rätt i! Så beter man sig INTE om man på allvar har Jesus i sitt hjärta och Tron som rättesnöre i livet!
OffT: Skall bli intressant att se vilka reaktioner ditt inlägg kommer att väcka. När jag i somras började föra den sortens moralfilosofiska resonemang, ledde det till en formlig hatstorm mot mig, en storm som visserligen bedarrat, men hatet mot mig lever kvar.
OnT: Vad jag förstår så tillhörde inte LW din direkta vänkrets, utan ni var väl mer typ GC- kompisar? Gissar därför att du inte frontade henne för hennes övertramp, kanske var de inte ens kända för dig på den tiden?
Nej inte alls , jag var bara en utav alla geocachare som trivdes med skog och natur och fick en del hjälp i början utav just Softpocahontas (Lena) med hur sporten gick till
Hon var alltid glad och trevlig och hennes barn var jätterara ,så helt okej alltihop , men som sagt ,närt det gäller relationer så kan det vara riktigt krångligt , så i sådana situationer kan hon ju varit lite svårare att tas med ,vad vet jag ?
Nu när man fått veta allt i tråden blir man ju såklart ledsen , för allas skull ,riktigt riktigt tråkigt detta .
Men jag sörjer faktiskt henne ,för hon var värd att få leva ,just för att få ta hand om sina barn och ge dem kärlek .