Citat:
Ursprungligen postat av
Fagro
De som är bosatta i Boden och intresserade av fallet känner till vem anstiftaren är som också är välkänd på orten, gärningsmännen som anlitades har dragit från samhället för länge sedan.
Det är meningslöst att träda fram, de skulle endast få obehag.
När det hölls en minnesstund på torget efter att kroppsdelarna kom fram, klev en av kommunens digniter fram till podiet och sade "vi kan vara glada, nu sitter gärningsmannen bakom lås och bom".
Då hade KJ blivit anhållen och häktad utan något bevis eller indicium mot honom, den anhållan och häktningen var kriminell.
Det fanns starka krafter bakom, att fallet skulle mörkläggas.
Jag känner inte till vad polisen visste, men själv visste jag omedelbart att det var ett beställningsmord som kommer att mörkas, som också skedde.
Jag har lösningar till många mord och händelser, och det här är det enklaste fallet, är inget märkvärdigt att jag känner till lösningen för fallet.
Kommunens digniteter hade alldeles rätt .
Då hade KJ blivit anhållen och häktad med massor av bevis mot honom, den anhållan
och häktningen var helt rätt och riktig ur alla synvinklar ..
Det fanns naturligtvis inga som helst starka krafter bakom, att fallet skulle mörkläggas.
Du har inte en endaste lösning på något fall du fantiserar om .
I alla fall du postar har alla gärningsmän fortsatt att vara dömda för det de har gjort .
Inte en enda har friats eller fått upprättelse i EU-domstolen .
Inte ens dina cykelturer har hjälpt och dina grävande journalister har inte uträttat ett skit .
Kort sagt , du är sämst av alla på att lösa fall .

KJ/KIM sitter där han sitter , hoppas att han råkar ut för samma som han gjorde mot VB .