Citat:
Ursprungligen postat av
Diskuterarn
Reagera på att han sa att han sköt pojkarna med två skott vardera. "Att han sa att karin prioriterat skit och träffat en anabola-afghan som hon skicka.." sedan byter han ämne.
Han nämner att barnen vantrivts hos mamman. Men återgår alltid till sig själv. "Karin har struntat i mig". "Hon har varit iskall". "Hon kanske tittar". "Hon har blockerat mig".
Säger han inte ”Anders” ganska tidigt i filmen och tittar mot dem som pratar med honom? Såg ni att han inte började med sitt våldsamma snyftande förrän han var säker på att han hade fått till en livesändnig?
Det enda jag tyckte verkade lite ”verkligt” var den där sekunden av ”dödsblick” han får innan han lägger sig på golvet (för att slippa ett ”HELT LIV” i fängelse) när han blir avbruten av polisen.
Åh stackars små oskyldiga pojkar, hoppas det finns en bättre värld där deras farmor, Marianne och farfar väntade på dem.