Har själv Tinder Gold och finner det tämligen menigslöst att försöka få till en lyckad träff med den vanliga versionen. Det är åtminstone stor skillnad att använda sig av Gold. Brukar inte gå mer än två månader mellan varje ny tjej jag har sex med via appen.
Hur som helst, efter ett lyckat ligg med en tjej häromdagen kom vi två in på ämnet Tinder och hur många likes och matchningar vi brukar få. Jag blev rent utsagt chockad över vad jag fick höra.
Alltså, den här tjejen hade också Tinder Gold och får lätt
tusentals likes på ett par dagar. Vilket känns helt absurt för mig, jag tycker det är en bra dag om det trillar in upp mot 10 likes, om ens så väl.
Jag tackar min lyckliga stjärna här i livet att jag har en hyfsad förmåga att få tjejer på rygg för med lite sämre förutsättningar känns det ju fanimig lönlöst.