Här är ett klipp från CNN, Wolf Blitzer, nyhetsankare på CNN intervjuar Stephen Miller, politisk rådgivare åt Trump.
https://mobile.twitter.com/RealSaavedra/status/1075938552930656256
Wolf påstår att Demokraterna är för border security, Miller frågar, hur då? De röstar emot alla förslag som skulle stärka säkerheten, inte bara muren. Jag vill byta ämne, svarar Wolf.
Klippet är intressant för det säger så mycket om Fake news media. Wolf är journalisten, det är han som borde ställa frågan ”hur jobbar ni för att öka säkerheten”, istället vill han inte ens veta svaret.
Det räcker att påstå att man har fakta, ingen frågar någonsin efter vilka dessa fakta är. Trump kommer att bli impeached, säger man, folk tror på det trots att det är omöjligt.
Jag hoppas att Q rörelsen kommer att leda fram till en Great awakening, men ska jag vara ärlig tror jag inte längre att det kommer att ske. Hjärntvätten är total, kanske är det värre i Sverige än i andra länder.
Det är lättare att lura ett folk än att få dom att inse att de blivit lurade.