Citat:
Ursprungligen postat av
Neverever31
Ja, men varför ska man ens skriva initialer. Det du gjorde, gjorde ju att en annan ännu värre hyena lyckades hitta de avlidna föräldrarna och la ut namnet lite taffligt maskerat.
Förstår inte varför namnen i detta fall ska ut i detta forum.
Håller med till fullo! Tycker att det är under all kritik att ens antyda vilka de är. Bor nära, känner till familjen rätt så väl, och har hållit koll på tråden just för att försöka förhindra att människor vill göra sig själva mer spännande genom att outa namnen, initialerna eller vart de bodde. Hann tydligen inte vara tillräckligt alert.
Tragik är vad det är, en familj kraschades totalt inom loppet av ett andetag. Ett litet barn är inte hjälpt av att folk gottar sig i deras namn eller hur det möjligen såg ut i bilen efter olyckan.
Troligen samma personligheter som skulle gå och fotografera istället för att ringa 112.... skamligt.
På vad sätt hjälper det flickan, systern eller familjen att outa deras namn och initialer?
Däremot kan det skada...