Citat:
Ursprungligen postat av
Sh.Holmes
Nej, snarare tvärtom. Jag har bett honom att avvakta, lönlöst.
Jag har bett honom att lämna den mörka sidan, lönlöst.
När SD blir dömd, kommer JG känna sig förtvivlad, ja troligen.
JG stod ju bakom SDs misshandel så han kanske även står bakom mordet på avfällingen. Kom ihåg hans kyrkliga bakgrund.
Citat:
Ursprungligen postat av
VigosRos
Enligt uppgift ska det finnas åtta (8) sidor med dokumentation.
Det är riktigt. Det var av åklagaren en mycket grundlig utredning som varade under 8 månaders tid med riklig dokumentation för att som grund i nedläggningsbeslutet skriva att mannen har ”
haft en rätt att avvisa målsäganden från sitt fordon och i slutändan använda ett visst tvång” och att ”uppgifterna om vad som ska hänt skiljer sig delvis åt”.
Stöd för nedläggningsbeslutet har Åkl i brottsbalken NJA 1978 s. 356
"
Då någon är gäst får denne stanna kvar tills man blir uppmanad att ge sig av, gör inte gästen detta får gästen avlägsnas med det våld som krävs.:
"Händelsen utspelade sig den 10 januari, en månad innan denna bild togs på det lyckliga paret den 12 februari 2017 "
https://s3.amazonaws.com/gs-geo-images/f87cd804-9a48-498e-9703-839c7d34449f_l.jpg
Om inte mytomanen Sh.Holmes (och medlöpare VigosRos ) har läst dokumentationen och tagit del av förhören med paret vilket Åkl har gjort så ska lögnaren hålla käften och INTE skapa trådsanningar genom att sprida falska uppgifter om att en misshandel förekommit .
Föranleder frågan om man verkligen
upprepat får ljuga om bevisligen förtalsgrundande uppgifter på Fb utan att bli varnad eller bli avstängd?