Citat:
Ursprungligen postat av
Vadgorvinukorvi
Minns i studio Nordfront att Emil gjorde sig lustig över en gubbe i en film de visade, gubben hade
"rätt" åsikter men var rejält nedgången och sleten, "tänk o man ser ut sådär om några år" sa Emil flinande men blev då till och med tillrättavisad av Öberg.
Nu verkar det som att Emil själv inte är långt ifrån att besanna sin egen profetia.
Han ser rejält kufaktig och degenererad ut på demon i år.
http://www.bilddump.se/bilder/20180923171834-81.227.67.30.png
Någon ting säger mig att det står inte rätt till i motståndrörelsen!!
Jag har inga belägg för det men jag tycker hela motståndrörelsen bla av den gammla kärnan enbart ser trött och slitna ut! Kanske dags för dem att kliva åt sidan för att släpp fram nya hungriga!
Sen nordiskamotståndrörelsen nu får ni fan ganska upp er! Så avslagen kamp trodde jag inte jag skulle ni skulle falla in i! För helvette sett bollen i rullning i stället!
Sitta och prata i poddar! Ha ha landet sjunker som en sten och 30 år av kamp sitter vi och väntar på radio nordfront så tragiskt. Även i antalet verkar ni krympa ochså men förstår aktivisterna ochså! Varför offra sitt liv för det här??
Nä nu är det nog dags för nya förmågor att starta något nytt eller ta över NMR är taktiker och vet hur en slipsten skall dras