Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2018-09-10, 14:27
  #26485
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av Endevil
Så besviken du kommer att bli. Jag har hört vänstermänniskors utopier och drömmar under många decennier. Ni misslyckas alltid i slutändan. Parasiterna och oduglingarna blir så småningom för många i förhållande till slavarna.

Ja, varför inte? Hellre det där än Nazister och rasister Som jag har skrivit tidigare i tråden, även om jag så förblir den sista svensk och även om jag så måste konvertera till Islam så är det helt ok, så länge alla har det bra och har mat på bordet samt arbeten!

Det är min utgångsvinkel i slutändan. Men med er rasister och nazister så går hela mänskligheten och länder under, även så civilisationer!

Citat:
Ursprungligen postat av Ottokar
Då har jag högre krav på livet än du.
Denna användaren kopierade sitt svar från mig som jag gav via PM... Han är också, precis som du en rasist!
Citera
2018-09-10, 14:27
  #26486
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Tumidanda
Jag är helt säker på att en stor majoritet av befolkningen inte alls tänker såpass rationellt och instrumentellt. De tänker inte överhuvudtaget och styrs inte ens av enkla sakfrågor, enkelt egenintresse och valfläsk. De väljer istället parti efter vad som känns rätt, efter vad andra i deras socialgrupp och sociala sammanhang väljer. Många går efter stämningar och känsloimpulser, eller efter vilken partiledare som ser trevlig ut.

Det är på grund av denna verklighet som "demokrati" och allmän rösträtt är fullständigt vansinne.


Demokratin införde mångkulturen och den kommer så småningom att avskaffa den. Återstår lite jobb med att övertyga övriga röstande om det bara.
Citera
2018-09-10, 14:28
  #26487
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av infidel
Du har här omedvetet satt fingret på AFS centrala problem. SD är inte ett nationalistiskt parti men den okunniga pöbeln tror att så är fallet och resonerar som så att varför rösta AFS när SD redan sitter i riksdagen. Det var samma problem som SvP hade 2014.

Det här med att SD inte är nationalister är något som jag förklarat i många inlägg men tydligen ligger min förklaring på en för hög nivå för att den ska förstås av en typisk jimmiezombie. De som röstar SD i tron att de röstar nationellt förstår inte att de är en del av problemet.

Frågan är ju hur man ska nå och påverka denna pöbel som tror att SD är nationalister?
Citera
2018-09-10, 14:30
  #26488
Medlem
S0LD13R777s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av lillapaddington
Nej, för då har Mohammed äntligen fått ett jobb efter 15 år dock utan svenska språkkunskaper. Då kommer vänstern och media säga ”kolla på Mohammed, han betalar skatt. Invandring är en vinst för Sverige”

Du kan nog ha rätt, så sjuka i huvudet är vissa människor, det var ett gigantiskt misstag att stänga mental sjukhusen (eller ett smart sätt att förinta landet inifrån genom att släppa dårarna fritt i samhället).

Dock tror jag vissa bolånetorskar kommer gå bananas och starta sina egna paramilitära organisationer
och shoot the shit... terrordåd riktade mot myndigheter och muhammed tror jag vi kan få se då när bolånetorskarna blivit av med allt, de kan ju faktiskt börja koppla deras egna olycka med vad politiker och muhammeds gjort. Chockerande händelser kan väcka folk, ibland är det enda som fungerar.
Den egna personliga olyckan.

Då kanske AfS får lite fler röster MEN eftersom förtidsröstningen är riggad och majoriteten av AfS är lata (var själv lat, men eftersom min gnagande oro då förröstningsfolket så suspekt ut så gick jag och omröstade och även för att straffa SD, min röst på AfS lär vara en av få som registrerats i mitt distrikt som är ett av de distrikt som AfS i verkligheten gjort riktigt bra ifrån sig) nog att lägga förtidsröst så får man inga röster iaf, för de plockas bort av förtidsröstarna som sitter och fuskar med rösterna.
Citera
2018-09-10, 14:33
  #26489
Avslutad
Citat:
Ursprungligen postat av S0LD13R777
Det är hans judar på loftet som får honom att dra fel slutsatser.
Det är givetvis ju mer sekulärt som Sverige blivit som problemen uppstått.
Man kan följa trenden tydligt och de sekulära värdena är väldigt 180 grader från sann Kristendom (det vet dock inte vår anti-judiske vän här). Många ateister ser inte sin egna skuld i den moral relativism och kultur relativism som uppstått i spåren efter att den Ateistiska besten skövlat sin väg genom Sverige.

Den vänster som AfS talade och dess march genom institutionerna var alltigenom ateistisk.
Sen att man snedvridit vissa delar av Bibeln där man drar saker ur sitt sammanhang och gör Bibeln till en bok där alla människor är cuckade hens som tar allt stryk.

När Bibeln säger att man ska ta till vapen för att skydda de svaga, att man endast i religiösa spörsmål kan låta sig "slås på ena kinden" har blivit till någon form av pacifism när Bibeln är helt på det klara med att självförsvar är ett måste. Det står att man ska leva i fred med människor SÅ LÅNGT DET GÅR. Dvs. du ska inte leva i fred med de när de attackerar de dig, när de förklarar krig mot dig så tar du upp svärdet och går i krig tillbaka. Du försvarar dig, att försvara och t.o.m. dö för sina vänner är det finaste man kan göra enligt Skriften där Jesus ger det ultimata exemplet där han offrar sig för alla människor för att de ska överleva.

Den här pingstversionen (för övrigt startat av en voodoo dyrkande bög) av Kristendom där man förvanskat och helt tagit bort försvar är en riktigt falsk version av Bibeln som sett till att många människor fått sätta livet till. Att försvara liv och lem är rätt och riktigt, att försvara andras liv och lem är också rätt och riktigt mot de som anfaller (t.ex. muslimer och andra blattar som förklarat krig mot Sverige och svenskarna). Man dödar helt enkelt fienden.

Bibeln är full av exempel på hur man ska gå i krig och skaffa vapen för att försvara sig. Jesus självt säger åt sina efterföljare att sälja sina kläder för att skaffa sig ett svärd, det är alltså viktigare att äga ett svärd än att äga kläder.

Många ulvar i fåraklädsel har kastrerat Kristendomen och gjort den svag och försvarslös tvärtemot vad Bibeln säger. Killar som vår anti-judiske vän här tar då den förvanskade bilden som han TROR är Kristendom om använder den som argument.

Så ligger det till iaf.

Bra inlägg! Jag är av samma uppfattning och man kan nästan gå så långt som att säga att många antisemitiska nationalsocialister (för låt oss vara ärliga, det är just dessa personer som ofta kommer med dessa påståenden) har gått på fiendernas falska version av kristendomen.
Citera
2018-09-10, 14:35
  #26490
Medlem
EliasAlucards avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Tumidanda
Du måste sluta skriva så långa inlägg, ingen pallar läsa.
Jag har viktiga grejer att säga och det får inte plats i några one-liners Dessutom borde ni ta till er lite av det jag säger

Citat:
Ursprungligen postat av Tumidanda
Hursomhelst så har du en poäng i detta med gyllene regeln och kristendomen. Svenskar är verkligen infekterade av detta. Den där sjuka 5 i 12-gubben var ett typiskt exempel.

Kristendomen har verkligen varit skadlig för den vita tasen. Kristendomens mentalitet och dogmer är ett stort problem och hinder för överlevnadskampen.
Det här är också en annan grej, hela den här autistiska anti-kristendomsgrejen (och ja, det är verkligen ett autistiskt sidospår) är inte heller någon valvinnare. Svenskar överlag är visserligen mycket fientliga mot kristendomen efter årtionden av socialistisk hjärntvätt, men å andra sidan bygger ju även socialismen på kristna värderingar, så det funkar inte för ett politiskt parti att komma där med värsta högmodiga elitismen osv. Nu körde inte AfS mycket på det anti-kristna temat (de lockade väl till sig lite kristna väljare till och med om jag inte är helt ute och cyklar?), men den anti-kristna retoriken tilltalar mestadels typer som Varg Vikernes och Alex Linder. Inte ens Hitler som starkt ogillade kristendomen i det privata, visade öppet någon fientlighet mot kristendomen i det offentliga.

I alla fall, oavsett vad man tycker om kristendomen så är det så svenskar helt enkelt fungerar, på både gott och ont, efter kristna värderingar. Just dessa kristna värderingar har också starkt bidragit till att svenskar är ett bra folk Till skillnad från araber, kurder, zoomalier och liknande muslimska skräpfolk alltså.

Citat:
Ursprungligen postat av lillapaddington
Absolut, det gick inte som jag(vi) hade hoppats. MEN nu är AFS någorlunda ”etablerat” och redo för nästa val (EU-val?).
Hur etablerade AfS är beror på vad deras valresultat blir på onsdag. Sannolikheten är att AfS faktiskt har fått under 10 tusen röster, och det kommer ju inte direkt att stimulera nya potentiella väljare inför nästa val. Folk kommer resonera som så, ni fick ju knappt några röster i förra valet, så det är ingen idé att jag lägger min röst på er, jag kör vidare på SD! Hade AfS fått en säg, 50 tusen röster, då hade de varit någorlunda etablerade. Allt pekar på att AfS inte bara kommer få mindre röster än F!, utan även mindre än Piratpartiet och ja kanske även mindre än Enhet och liknande kalle anka partier.

60 tusen Facebook likes betyder inte mycket i slutändan.
Citera
2018-09-10, 14:38
  #26491
Medlem
Vet inte om någon tagit upp det redan, men AfS har 61 000 likes på Facebook nu! Hög energi!
Citera
2018-09-10, 14:38
  #26492
Avslutad
Citat:
Ursprungligen postat av Aftonbladen
Ja, varför inte? Hellre det där än Nazister och rasister Som jag har skrivit tidigare i tråden, även om jag så förblir den sista svensk och även om jag så måste konvertera till Islam så är det helt ok, så länge alla har det bra och har mat på bordet samt arbeten!

Det är min utgångsvinkel i slutändan. Men med er rasister och nazister så går hela mänskligheten och länder under, även så civilisationer!


Denna användaren kopierade sitt svar från mig som jag gav via PM... Han är också, precis som du en rasist!

Hej!

Skulle jag kunna få ställa en liten fråga till dig, angående din tro? Skulle du säga att du är en troende kristen? Du uttrycker dig nämligen på ett sätt som vissa här i tråden starkt förknippar med kristendom, vad gäller ditt cuckiga beteende att acceptera förslavning i islams namn.

Är du en troende kristen?
Citera
2018-09-10, 14:39
  #26493
Medlem
baggebo1s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av T|N|X
Rösträkningen i den vallokal jag bevittnade så fick AfS ca 1%.
Det är ungefär där jag tror resultatet hamnar i riket.

Hoppas såklart på över 1% så är röstsedlarna säkrade inför nästa val.
Det var en intressant och positiv rapport ändå.

Själv undrar jag när val.se ska börja redovisa slutliga resultat. Jag har för mig att de började strömma in tidigare förra valet. Det är fortfarande 0 valdistrikt räknade...
Citera
2018-09-10, 14:39
  #26494
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Aftonbladen
Ja, varför inte? Hellre det där än Nazister och rasister Som jag har skrivit tidigare i tråden, även om jag så förblir den sista svensk och även om jag så måste konvertera till Islam så är det helt ok, så länge alla har det bra och har mat på bordet samt arbeten!

Det är min utgångsvinkel i slutändan. Men med er rasister och nazister så går hela mänskligheten och länder under, även så civilisationer!


Denna användaren kopierade sitt svar från mig som jag gav via PM... Han är också, precis som du en rasist!

Sluta kalla folk för rasister och nazister. Jag var där och jag vet vilka som var där. De föesta var oroliga för hur många martyrer som vi ska behöva offra våra liv för utöver Drottninggatan och IKEA. De flest är helt vanliga människor som önskar att vänstern kunde accepter lite tacksamhet för de som faktiskt håller set här landet uppe.

Ja, det fanns ett fåtal alt-rightare där (dock inte NMR) men de allra flesta vill bara bli lämnade ifred och uppmärksamma folk i övrigt på att ta ett eget ansvar för sig själv och sitt samhälle innan man räddar världen.

Det som vänstern gör och har gjort är att gå all-in på högrisk aktier inför en metaforiska och faktisk konjunkturnedgång och nu kommer resultatet. Det är väl inte för mycket begärt att vi kan få ett och annat att säga till om det eftersom det inte bara är Era liv som beröra av detta.
Citera
2018-09-10, 14:39
  #26495
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av countolaf
Det bådar ju inte gott för svenskarna då, det kommer antagligen inte hjälpa om det blir fler lastbilsdåd i Sverige, svensken kommer inte vakna och försöka göra någonting åt det ändå.

Har folket i Frankrike och Storbritannien vaknat efter de många blodiga terrordåd som ägt rum där de senaste åren? Har britterna vaknat efter den ena "grooming"-härvan efter den andra där bruna orcher och skadedjur systematiskt våldtar och sexutnyttjar många tusentals unga vita brittiska flickor? Ett enda sånt fall borde ju räcka för att folk skulle gå man ur huse och bara slå ihjäl alla pakis de får tag i. Ingen har gjort någonting. Ingenting har hänt.


Citat:
Och då är man ju tillbaks på ruta ett, varför ska man ens bry sig om såna apatiska människor?

Har du något annat folk? Vill du ägna resten av ditt liv åt mat, alkohol, cannabis, netflix, fotbolls-VM och internetporr? Vill du låta judarna vinna utan att göra något motstånd alls?
Citera
2018-09-10, 14:39
  #26496
Medlem
cromos avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Brodermordet
Vet inte om någon tagit upp det redan, men AfS har 61 000 likes på Facebook nu! Hög energi!

De kan ju inte ens ha fått 61.000 röster i valet så vem bryr sig.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in