Citat:
Ursprungligen postat av
LaurentiusLucidor
Ojoj, lille Mogge Johansson sitter i detta nu och ringer runt till sina mediakontakter via nyinstallerade "hotlines" för att stoppa filmen! Måtte han lyckas, för det förstår väl var och en att demokratin är hotad genom denna tecknade satirfilm!!

Jo det är ju extra viktigt nu under valtider att Google håller allt material med ”Samhällsomstörtande innehåll” borta från våran oberäkneliga befolkning, ja ”så att det blir rätt” liksom

.
Jag har hört att Kina hade samma problem där, och hade inte Google hjälpt dem också genom att ”blanka” all deras ranson av samhällsomstörtande material som exempelvis himmelska fridens torg etc så hade det förstås kunnat bli ett jävla liv där med.
SÅ TACK GOOGLE FÖR ATT DU SKYDDAR ELITEN I ALLA LÄNDER
Det riktigt intressanta i allt detta är ju ändå att de som stödjer denna typ av ”censureringskultur” inte själva verkar förstå hur ”auktoritärt” dessa censureringsingrepp kan uppfattas av sin omgivning.