Citat:
Ursprungligen postat av
Duktigjudiskneger
Man kan inte våldföra sig hur mycket som helst på demokratin, så när man har 51% så har man rätt att styra. Gick du ens grundskola?
Även om man har 51 % som parti ska man först ta sig igenom alla barriärer i form av generaldirektörer som har carte blanche att tolka lagar och direktiv och kan göra som de vill, en massa prejudicerande domar som dömt till de massinvandringsindustriellas fördel och medias massiva salvor till massinvandringens fördel på ledarsidorna. Migrationsverket har full frihet att tolka alla lagar fritt, och kan därför fritt bestämma om syrier, afghaner eller eskimåer ska få PUT i Sverige, och efter ett par månader svenskt medborgarskap. Diskrimineringsombudsmannen delar ut 70.000 spänn till muslimen varenda gång en muslim inte vill skaka hand med en otrogen svensk. Wolodarski har order från Illuminati att tillsammans med George Soros driva den massinvandringsindustriella agendan.
Den svenska riksdagens roll som lagstiftande entitet är förpassad till läktaren. En svensk regering kan aldrig mer få majoritet. Alla lagar som gynnar den massinvandringsindustriella agendan är redan på plats, och alla framtida regeringar i Sverige måste regera som minoritet med en mer eller mindre välvillig "opposition" som stöd.