Citat:
Ja jag väntade på att du skulle skriva om det
Tycker också att det är fel att Leonora får en ny chans redan i år, läste nyligen en artikel om henne där hon berättade att hon dejtar och att det går framåt...
Det ska alltid hända något extra varje säsong och det retar mig lite, varför alla dessa regler när det ändå inte funkar? Det blir nog stressigt att hinna med 5 bönder i "Kärlek åt alla".
Undrar om Leonora har lärt sig något av det här eller hur hon tänker när hon nu får en ny chans. Får väl hoppas att de som skriver till henne är seriösa och vet vad de vill i livet. Det är ju lätt att bara gå på känsla och tänka att allt är perfekt utan att man ens känner varandra.
Tycker också att det är fel att Leonora får en ny chans redan i år, läste nyligen en artikel om henne där hon berättade att hon dejtar och att det går framåt...Det ska alltid hända något extra varje säsong och det retar mig lite, varför alla dessa regler när det ändå inte funkar? Det blir nog stressigt att hinna med 5 bönder i "Kärlek åt alla".
Undrar om Leonora har lärt sig något av det här eller hur hon tänker när hon nu får en ny chans. Får väl hoppas att de som skriver till henne är seriösa och vet vad de vill i livet. Det är ju lätt att bara gå på känsla och tänka att allt är perfekt utan att man ens känner varandra.
Anade det

Okej men då är det ju än mer underligt att hon får en ny chans i programmet, om hon enligt artikeln dejtar och det går framåt?! Då borde hon ju kunna finna sin kvinna på egen hand...men tydligen inte.
Nej det borde ju finnas regler för hur man får ändra om i programmet, jag var väldigt nöjd med de åtta bönderna som hade valts ut i år men nu får man dras med henne. Jo fast det lär ju bli tajt med tid även i det vanliga programmet och frågan är ju då hur ska dem göra med Leonora? Möjligen då att Linda kommer till henne med breven, hon får dejta på egen hand, alltså man får inte se henne vare sig i vanliga programmet eller i "Kärlek åt alla" och Linda besöker henne då och då och hennes små uppföljningar blir till mindre klipp som kanske läggs ut på TV4 Play och vi får följa Leonora på det sättet?
Ja man får väl hoppas att hon lärt sig nåt av detta och nu ska ju reglerna också göra det mer svårt att kunna köra på innan programmen kör igång.
, men produktionen lyssnar nog inte så mycket på oss tittare, dem ändrar ju hejvilt som det passar dem vilket är synd!