Citat:
Ursprungligen postat av
bradgardsindianen
Fast jag tänker om de tänkt besöka någon att denne kanske tipsat. Om det är en utlandssvensk så är det väl ofta så att man kanske följer svenska nyheter närmre än man skulle gjort än om man varit hemma? Och man inte vill själv ha problem med att få stanna i landet, ifall man nu är minsta osäker på hur saker förhåller sig?
Nja. Jag vet inte jag.
Hursom så, om jag skulle probabilitetstaxera utifrån vad vi vet, så är både SD och HD insyltade. HD kanske rent av drivande.
Varför skulle hon åka till LA med sitt ex, utan barnen, i två (?) veckor före sommarlovet, med tio skollediga veckor? Mycket OB/kompledigt att ta ut?
Varför skulle hon tycka att det är en bra idé att häcka i London istället för att komma hem?
Baywatchfaktorn i London är ju också låg, jämförelsevis... Och siktdjupet i Themsen bedrövligt. De kan ju ha åkt till sydkusten förstås. Men ändå.
Försäkring kanske inte täckte misslyckandet att få komma in i USA? Och de tyckte de skulle ha lite valuta för pengarna? Kanske. Men ändå.