Citat:
Ursprungligen postat av
kraftfoder
Du menar att jag ska snoka reda på de enskilda regissörerna och ställa dessa mot väggen?
-Mission impossible.
Detta är ett fenomen inom porrbranschen jag undrar över, varför inte de yngre snygga brudarna har sexiga underkläder alltså, utan enbart så kallade "MILFS". Jag fattar att medelålders kvinnor behöver något "tillbehör" för att fortfarande vara attraktiva trots hängbröst etc. MEN märkligt att man inte producerar mer porr med sexiga underkläder på yngre tjejer än 30?
Så du trodde att genom att fråga folk orsaken till varför milfarna oftare valt att har raffset på sig, att du skulle utröna varför regissörerna tyckte att de skulle ha de på sig?
Du är ju uppenbarligen inte en av mina elever.
Men jag kan ge dig svaret. Porrfilmer är i regel en spegling av manliga fantasier om sex, och eftersom film kostar pengar att producera, så vill man ha en så stor publik som möjligt. När kroppar åldras och man fött barn, ser man inte ut som en 20 åring, så regissören säger åt porrskådespelaren att sätta på sig sexiga underkläder så även småpojkar kan uppskatta filmen.