Citat:
Ursprungligen postat av
ENTP
Har sett videon nu, måste säga att den definitivt inte förtjänar en flashbacktråd. Den tes om att alla invandrare är våldsamma som ni driver här inne avstyrks ju av klippet! Fine, snubben slår till den där glasrutan och uppträder väldigt hotfullt och så vidare, men jag känner inte att "smockan hänger i luften" om man säger så, man märker när någon är ute efter blod, den här snubben är ju bara tokförbannad.
Jag skulle dra motsatt slutsats av klippet, jag tycker att det visar på återhållsamhet, han säger ju inte ens någonting hemskt i klippet, bara "ja det är bäst för hennes liv" (att hon går härifrån menar han) och går undan, uppenbart att han inte vill eskalera konflikten men att han känner att det är färdigbackat.
Och kom igen nu, visst har vi alla erfarenhet av genomvidriga pursvenska tanter? Det går inte rätt till i klippet men det går inte ens tillnärmelsevis så fel som det kunde ha gått eller skulle ha behövt ha gått för att ni ska kunna köra den här grejen. Ta den andra snubben istället, den här Sam som gläfser om horor, där har ni något att bita i ordentligt.
1/10 i betyg för missvisande rubrik och händelselöst klipp.
"Det är bäst förhennes liv" och samtidigt slå på inredningen är inte ett olaga hot?
Ett brott med fängelse upp till ett år i straffskalan.
Min hörsel är inte den bästa men svennehora tycker jag mig höra vilket skulle vara hets mot folkgrupp om det fanns likhet inför lagen. (blattehora, hucklekora skulle definitivt direkt prioriterats skyhögt)¨
Även det har fängelse i straffskalan (2 år)
Hade inte tanten flytt ut hade det definitivt gått till handgripligheter.
Sluta att släta över beteendet. Man blir illamående när svenska kvinnor hunsas, förolämpas och hotas av dessa sandapor utan åtgärd från de testikellösa stockholms flugmännen.
i ett land där lokalbefolkning haft kulor hade han tillrättavisats som i videon nyligen där en annan möna parasit beter sig på tunnelbanan och gastar hora.
Om gamla tanter däremot säger "neger" om sadistiska gruppvåldtäktsmän på facebook är det ett jävla hallå.