Aftonhoran langar solklara signalement på gärningsmannen, man kan nästan läsa mellan raderna att det rör sig om en äkta malmöit som bidrar till mångkulturen! Detta löser sig nog rätt snabbt
Helt ärligt nu så är hela detta systemet ett skämt, visserligen vet man vad man går in på om man går ut i Malmö, speciellt när det kommer till ställen som Babel. Men att man kan slå en glasflaska i huvudet på en tjej ute på klubben och komma iväg med det är inte bra.
Troligtvis rör det sig om någon som redan är kändis hos polisen och befolkningen, varför vågar ingen annan ge sig in och försöka få fast honom annars? Det känns rätt dåligt om de enda signalementen man kan gå ut med är att han är runt 25 år, 1,75 lång och mörkt hår. Vi lever i 2018, folk går runt med sina mobiler hela tiden, det måste finnas något bättre någonstans.
Den mörkläggning som sker i media och hos det svenska folket när det kommer till invandrare och folk med invandrarbakgrund måste upphöra. Det är sjukt att folk vägrar inse vad den faktiska bakomliggande orsaken är till liknande problem, exempelvis den arabiska och muslimska kulturen som redan är kvinnoförnedrande eller det faktum att negrerna faktiskt våldtar.
Om man inte vågar berätta saker som dessa då får man fan skylla sig själv när Mustafa kommer och våldtar hela ens familj.
Sverige håller på att förloras och det är dags att något sker.