Citat:
Ursprungligen postat av
knullmorfar
Det jag inte fattar med de här människorna är deras beslut att stanna i Malmö trots alla konflikter och hot mot sig själva och familjemedlemmar. Staden är liten och om någon vill hämnas eller knäppa någon av en eller annan anledning så kommer det ske förr eller senare - det går liksom inte att gömma sig. Det har vi sett otaliga gånger genom åren. Dessutom är risken att springa på en fiende inte så liten som man tror. Varför sticker man bara inte iväg? Kolla bara de här bröderna som på ett år gått från att vara 3 till 1.
Vad fan lämnar dessa människor inte stan för eller åtminstone ligger lågt ett bra tag? Istället rör de sig helt öppet runt om i Malmö och spelar allan tills de blir skjutna. Helt ofattbart korkat.
Sen är jag duktigt trött på att höra om den här Mekky hit och dit. Det har snackats om honom här på FB under flera år nu men aldrig är det något av substans som framkommer. Namnet dyker upp så fort någon skjuts i Malmö och killen verkar ju näst intill vara mytomspunnen och namnet drar liksom uppmärksamhet till sig per automatik. Man börjar undra om det är en faktiskt existerande människa?
Nu undrar jag hur en så pass ung kille kunnat få så mycket makt? Vad är grejen med honom? Hur kan han inte sitta inne?
När jag läser ditt inlägg känns det som att jag har skrivit det😂 förstår inte heller, folk som inte ens är utsatta, flyr från malmö för att inte hamna ii en skottlossning av misstag, men dessa personer förlorar kusin efter bror, släkting efter son, men endå stannar man kvar? Varför?
Jag trodde amir mekky var spöket laban ii flera år då mam aldrig sett ett ansikte på honom utan bara flashback som höjt han till skyarna efter varje skottlossning. Tills jag faktiskt fick se en bild på honom😊