Citat:
Ursprungligen postat av
Grumpyoldfart
Vad är detta för sinnesjuk jävla värld man får inblick i här?
Madsens värld.

Jag brukar läsa på ett annat diskussions forum där en del danskar skriver, en känner till PM och säger att Madsen la piskan bak på cykeln och trampade ner på diverse swingers klubbar. En kuslig typ säger hon att denna Madsen är som vid ett tillfälle skrämt upp henne rejält även i den händelsen var Madsen och Madsens cykel med.
Men allt får väl tas med en nypa salt men vad som är mer intressant i den endra tråden är att dansk media via en Kurt Kragh säger att pojkvännen fått ta emot ett samtal från KW från u-båten och då alarmerat polis. Därav anhålls PM så hastigt, utredningen är så att säga redan inledd säkert med hjälp av samtalet om det nu existerar.
Då när man går till media-länken postaren hänvisar till är just den meningen om samtalet borta från artikeln. All annan text finns kvar och borta är bara det att pojkvännen fick motta ett samtal av KW, av någon anledning har artikeln redigerats så detta inte går att läsa direkt längre men som sagt var är Kurt Krughs uttalande inklistrat.
Kanske Kurt slant med tungan och detta var information som inte fick komma fram, Madsen får ju faktiskt läsa media eller så missförstod Kurt allt och därför är artikeln redigerad. Men på något vis får jag känslan att pojkvännen mottagit enn "nödsamtal" och därför dogs alla resurser igång så snabbt,