Citat:
Ursprungligen postat av
Snapcount
Joo-o.., han kan ha sysslat med det (rough-sex), men vi har inte hört något om detta. Tror nog att skvallerpressen håller på/har sökt igenom hans tidigare partners för skvaller.., men inget har kommit fram om det. För nu så säger det mig.., att Peter inte har visat en tidigare våldsam sida gentemot kvinnor.
Peter är ju nog även att beakta som en kändis i Danmark, så hans sängvanor borde inte vara så hemliga heller för pressen.
Utåtagerande sexliv, ja, men det förefaller frugan att vara nöjd med, vad vi vet än så länge. Det finns ju alltifrån öppna äktenskap, svingers till..?
Det tror jag på, det passar nog in i hans ego.
Påståendet att han inte använt våld mot kvinnor-kan också betyda att han aldrig hamnat i en situation där kvinnan sagt nej, eller sagt emot honom. Kim kanske sa nej-till något av hans förslag...
Hans väninna som framträtt i media, säger också att han inte visat våldshandling, men däremot beskriver hon honom--- lite så där ursäktande.. Peter han är inte som andra blabla-
denna väninna hade stämt möte med Peter för en tur/date på ubåten i den vevan som u-båten blev eftersökt.
Så han bjöd ut kvinnor till u-båten för en tur, och han hade meddelat denna väninna att u-båten var i toppskick, just då fick hon veta att u-båten sänkts/sjunkit.
Hon och Peter M hade tidigare haft en relation.
De kvinnor som han umgåtts med kanske inte var i Kim Valls klass, och en kvinna som Kim skulle nog inte välja en sådan Lufs till partner, däremot var hon säkert mycket intresserad av hans kändisskap -vad gällde raketer och u-båtar. Hon hade ett omvittnat intresse för att skriva om ovanliga mänskor.
Hon såg ingen fara i att tillbringa några timmar med detta "original" i en u-båt ute på havet.