Vad är sant i detta egentligen och lösningen på det problemet. Lisbet såg Christer? Huvudvittnet Lisbet troföljaren i nöd o lust till Olof, ett Stark, Stark incitament. Om Lisbet böjde sig fär HH o ljög om att ha sett Cp betydde det att Op gjort likadant o Lisbet lärt sig hur han skulle löst problemet med deep state. Varför ljuger Lisbet? Om Op hade aids kan hon ljuga-då visste hon att OP varit otrogen att OP hade en skamlig sjukdom Lisbet blev tvungen att ljuga därför blir hon så arg o vill inte för världen vara med i offentliga förhör -hon vill inte att det läcker och att bilden ska förändrasx-
Största problemet är att vi litar på att Lisbet polisen Säpo gör rätt. De skulle gjort rättva det tänkt-Borde intre någon gjort eftersökningar inim hemliga polisen alla kan inte hatat OP. Frågan är vilka man ska lämna breven till när cheferna verkar slänga breven om varningarna om OP. Det finns väl inget belägg för att alla polischefer i Sverige skulle brista så inom sin yrkesroll så de slängde eller mörkade mordet-Nej därför kan man misstänka att OP hade >Aids och att han byttes ut i en Ambulans och flögs till ?
Lisbet arbetade för sin man Olof arbetade för Wallenbergsfären ivestor och andra svenska jättar.
Vi har hade en deep state som arbetar för utländska intressen/företag oljebolag knarksmuggling vapen.
Att Palme mer och mer störde utländsk deep states vapen/knark/traficking/bankkontroll/naturresurskontroll är bullshit för han kunde inte påverka mer än Löwen dvs >Nada!
Nej Mordet är inomskär ett svenskt-troligen ett landsförädarspår.
Där grupper runt krigsib eller militära ssi ej längre fick hjälpa till vid fientlig invasion bör vara droppen.
Fast Wallenberg och andra hade säkert full koll på hur Palme o sossarna tänkte-Det var bara medierna som spelade ut konfliktkorten likt man gör med Trump i dag. Vilka var ägararna till tex svd som var värst mot Palme. Har man utrett varifrån de fick sina källor journalisterna poå svd.
Vilka är det som springer och tar Harwardakterna samma dag?
Var det deep state? Var det Cia som vill få bort OP?
Min tanke är att vi själva måste ta tag i vittnen söka upp dem helst o viktigast av alla är tex folk runt Dahlgren som kan styrka. Kohut skulle vara intressant o höra ett youtubeklipp med henne.
Hur skandia var uppbyggt med gångar stay behind hemliga ingångar.-Vilka lokaler använde man från säkerhetspolisen? Satte man upp kameror mot sveavägen dygnet runt?
Åsa Holmer vill jag höra en intervju med på Youtube snarast. Jag vill höra om hon blivit ombedd att vara tyst ifall hon var i Stockholm om det var Lidbom de hämtade
Leta upp poliserna som sade sig sett HH i polishuset samma dag han påstod sig dragit till Falun.
Lårt de komma fram i tidningarna- varför får de inte komma fram i tidningarna-varför arbetar inte tidningarna aktivt för att lösa mordet? Vill de inte lösa beroende på sina ägaredirektiv. När ska vi få reda på psykförsvaret och hur man bygger upp en fiende o hjärntvättar ett folk. Är det därför man inte vill lösa mordet man vill inte upplysa svenskarna man vill inte väcka dem-de ska se ullared o ishockey vm så ägarna fortsatt kan pundra oss. När ska det komma en youtube video med de finskla flickorna där vi med egna ögon får höra vad som stämmer.
Jag tror inte att alla polischefer är så korekade o korupta som de verka. De måste dölja ha fått oreder uppifrån att mörka o förneka alla wt män som bandylag.
Op kan ha haft Aids
Op/sossarna kan ha haft stay behind krigsorganisationer som är super super hemliga därav får det inte utredas.
Min teori är att OP hade aids och att han byttes ut-En del hävdar att George Soros är Palme spm kommit tillbaka för att han är lik o ungefä i den ålder OP skulle varit om han levt.
https://www.google.no/search?q=George+soros+olof+palme&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwikq9GH_PnTA hUFG5oKHW9aAakQ_AUIBigB&biw=1920&bih=969