Citat:
Ursprungligen postat av
CHALLETVAERVIGG
Någon annan som reagerat på att det mer och mer glider över från Terrorattack till att kallas lastbilsdåd, snart heter det väl lastbilsolyckan på Drottninggatan!
Jag tycker att det blir fullt fokus på den hemska lastbilen, man ska tycka illa om själva lastbilen som om det var lastbilen som attackerade folk!
Det är ju fortfarande ett terrordåd, men jag tror inte den här idioten har mer konkreta kopplingar till IS än skäggbarnen på Järva fältet, alltså inga i princip mer enat det spelar coola och lägger upp videor på FB. Somalierna är ju inga Mensa-medlemmar direkt så dom serverar ju snuten allt på FB.
Det roliga är att dom små skitarna har det jävligt jobbigt just nu. Har aldrig sett snuten så resolut och på tårna.