Citat:
Ursprungligen postat av
MindTwister
Undrar detsamma. Har prövat både tjackwerners och pillertrillarens och de är väl dugliga, ungefär lika potenta med samma dextrodominanta ruskaraktär, dock långt ifrån det jag förväntade mig med tanke på hur alla prisar det till skyarna.
Ogillar även hur de båda, men särskilt werners, är väldigt neddränkta i lösningsmedel som resulterar i en massa förlorad vikt samt ger tjacket en väldigt distinkt ammoniak-liknande doft, även efter torkning. Sätter sig verkligen i näsan efter man har gått igenom ett antal gram

Det är märklig hur olika uppfattningar folk har, inget ont att säga om Werner men kommer aldrig mer köpa hans tjack, mediokert är min uppfattning, och jag tar tjack rätt sällan, testade dock inte IV, tjack som man tycker är mediokert kan slå på rätt rejält om man häller i en rätt stor mängd i koppen. Sen finns ju acetonmedtoden, kör den och se hur mycket som försvinner, vad gäller de flesta säljare så skulle jag tro att snacket om 70 % o.s.v. visar sig vara långt från sanningen.
En del hyllar saker som är sämre fultjacket man hittar på gatan och som någon afrikan leverera - i många fall är det på gränsen till blåsningar. Gett upp tjackjakten, kommer det något
riktigt bra så kommer det nå en ganska snabbt om man har ögonen öppna. Uselt skräp har jag dessvärre erhållit alldeles för många gånger, 2 av runt 10+ köp (många många fler om man lägger till saker som inte kommer från FS 2.0) har gett utdelning. Får man riktigt jävla bra grejer så är en vecka inga problem, man är vass som en nyslipad kockkniv i skallen, men när det gått över en vecka så får man ta benzo för att ta udden av alla märkliga grejer man ser och hör. Men att få nojor är värst, stått vid dörrögat i så många timmar att benen blev så stela att jag nästan ramlade då jag försökte gå och kolla en annan "mystisk" sak, fan vad jag hatar nojor - nästan alltid polisen man är säker på ska storma.
Sidan är nere igen? Surt när man behöver utföra vissa saker - som med mycket annat tar man för givet att det ska fungerar men vi ska vara glada att sidan en ens finns! FS 2.0 och de bakom känns stabila och det verkar vara folk som vet vad som sysslar med. Tror inte snuten (absolut inte den svenska) lyckas ta ner sidan, skulle det hända så kan ni kalla mig Meyer. Mycket svårt att tänka mig det, men skulle vara surt om det skedde, kommer ju alltid en ny sida (så vad är meningen?) men tar tid innan den växer till vad FS är i dag, där typ allt finns, mången gång till okej/bra priser. Men den här gången har de garanterat bra backups.
Antar att personalen sorterar ang. vilka som kommer in på sidan, och ser till att folk som har sällsynta grejer kommer in samt kontrollerar deras kunskaper en aning. Så att det inte sitter med Windows och CM där papperkorgen aldrig töms, som var fallet med någon tomte, nästan bara klantar som åkt dit, ändå synd, att folk ska sitta i 8-10 år för de tillhandöll saker som folk köp av fri vilja. Värre med med de som säljer lagliga fentanylanaloger och som har ca. 130 liv på sitt samvete, usch. Finns som sagt nästan allt, t.o.m. heroindelen är hälsosam, sett 20+ annonser, innan var det oftast 0 eller 2-3, ensam person med kvalitet som inte motiverade de höga priserna, dock sett dom sänkas när det finns konkurrens, fint hur "kapitalism" fungerar.
"The connection has timed out." Så trist, forumet borde ligga på annat håll så att man kunde få ett ord om läget, men förmodligen uppe igen innan dagen är slut.