Kom på en sak, Jocke som var med för ett par år sedan och asiaten 'nattkokaren' var med i ett par sekvenser á la 'inför nästa vecka', va? Var dom med på torpet eller varför visades dom upp?
Kom på en sak, Jocke som var med för ett par år sedan och asiaten 'nattkokaren' var med i ett par sekvenser á la 'inför nästa vecka', va? Var dom med på torpet eller varför visades dom upp?
Kom på en sak, Jocke som var med för ett par år sedan och asiaten 'nattkokaren' var med i ett par sekvenser á la 'inför nästa vecka', va? Var dom med på torpet eller varför visades dom upp?
Haha... gillar att de alltid påannonserar det som ska ske efter reklaminslaget med Kalles klassiska kommentar; "Det här är ingen jävla parningsgrop, det här är farmen!"
Jerry är en feg och konflikträdd människa så att han väljer någon som är illa omtyckt istället för en stark spelare var förväntat när det nästan är final.
Mooooohahahaha Den late pokerspelaren som tror att han är så smart. Hoppas han åker...
Irriterade mig som fan på hans dryga snack om att Jerry inte är någon taktiker och gjorde ett korkat val. Slö-alex är bara sur för att han måste upp igen och kämpa och riskera att förlora, den tomten.
Varför tror alla att Niklas är så stark?
Han är ju bara en fet taxichaufför.
Vi har ju inte sett någonting som skulle tyda på att han är stark.
I kunskap vet vi ju inte heller någonting om hur han är.
Tvärtom verkar ju alla vilja undvika kunskapsmatcher i år.
"Han är bara en fet taxichaufför".. Vad har hans yrke med hans styrka att göra? Kan inte en taxichaufför vara stark? Förmodligen är han smalare och mer vältränad än dig och skulle med garanti trycka ner dig i backen utan problem.
Kalle är verkligen en vidrig människa. Så otroligt nedvärderande mot de andra. Och efter att han kallat Alex för "socialfall" så ska han sitta snacka och skämta med honom på förstukvisten. Vilken galning. Det konstiga är att han lyckats gifta sig flera gånger. Sverige är uppenbarligen fullt av desperata kvinnor.
Är Hasse fullständigt taktiskt efterbliven eller förstår han fortfarande inte reglerna över en månad in? Precis som han valde- och ville att majoren skulle ta en annan kämpe tjatar han om att Jerry ska välja X för då kan X välja Inger så kan Inger åka ut. Fattar han inte att andrekämpe har fördel gentemot förstekämpen? Varför tänker han ett steg efter hela tiden när han ändå inte kan styra andrekämpevalet? Gillar Hasse men fattar verkligen inte hur han tänker nu.
Såg förresten nyss Fittja Paradiso uppdateringen med Josefsson där man såg hur illa det gått för de ungarna som hade värdelösa fäder och nu får man reda på att Vörös har barn (plural)...humöret i botten.
Bra val av förstekämpe. Bra Jerry.
Majoren är lite av ett enigma och verkar smått bi-polär. Från att slänga skit på tjockisen i grönsakslandet till att, till synes, sitta och bonda med honom i nästa scen?
Citat:
Ursprungligen postat av AlexandraIda
Vad segt och tråkigt Farmen har blivit, det behövs något nytt
Ska bli "en twist" på söndag. Kanske dubbel kamp?
__________________
Senast redigerad av wazzobazzo 2017-03-02 kl. 20:14.
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!