Citat:
Ursprungligen postat av
Gwaha
Nej, man behöver inte kasta bort sin tid frivilligt på falsk hatfylld kritik.
Jag kan förstå att du inte skryter med din "begåvning", du klarar väl inte ens att betala din största utgift; hemförsäkringen.
Nej, jag är kunnig. Du misstolkade min kommentar.
Vad ska han göra? Menar du att han ska ta emot skiten? Det behöver han inte. Med tidens gång så kommer amerikanerna få det bättre och hans image kommer förbättras av de reella förändringarna vad gäller sysselsättning, infrastruktur och ekonomi.
Tycker definitivt att han betett sig som en person som haft handen i kakburken ett par ggr.
Sen är det så att allt som inte klappar Trump medhårs hatfylld kritik, vet inte kanske en del går på sådan retorik.
Men någon som har det allra minsta innanför pannbenet, inser snabbt att Trump inte klarar av fakta.
Meningar som "källan är rätt, men fake news", så måste man vara rätt IQ-befriad att inte förstå han är överkänslig och lättkränkt.
Och sen försöker han inbilla oss media ljuger, men bara den som kritiserar Trump.
Media kommer mala ned han med fakta, och då har jag plockat bort den partipolitiska inriktade median.
Och här får givetvis inte heller FOX plats, då det är den värsta skämtkanalen på nyheter, men även andra medier i andra änden.
Så det är enkelt, så länge Trump håller på ljuger eller inte ens vet om rätt fakta.
Så kommer han få fakta tillbaka hela tiden, frågan är hur länge han pallar med detta innan han får tantrum.
Han har suttit skyddad i sitt torn och trakasserat sina anställda som en envåldshärskare.
Nu är han president och världen fungerar inte på detta viset, och det erfar Trump nu och det är ett spektakel.
Republikaner är rätt trogna, men de kan komma till en punkt där inte längre vill ha en clown i Vita huset.
Men idag så vill dom.