Citat:
Ursprungligen postat av
53280
Sveriges motsvarighet till bagada Bob heter just Sanecki. Man för verkligen Joseph grubbels vibbar när Jery sitter i tv soffa och sprider sina lögner om socioekonomisk skit. Grubbels var en jävla krympling som inte ens fick ett järnkors i 1:a Ww, Same shit är det med Jery.
Hum....När jag läser det du skriver så minns jag någonting som hände för länge sedan när jag var i 20 års åldern. Jag satt i min studentlägenhet och läste en tidningsartikel av Jerzy Snickisnacki. Redan då skrev han spalt meter om hur brottsligheten hela tiden minskade på alla sätt. Det tyckte jag var konstigt eftersom på den tiden så var det hans egna landsmän och några andra från öst som begick brott i Stockholm. Givetvis inte på långa vägar så allvarligt som idag. Men tillräckligt för att jag skulle undra ifall inte Snickisnacki var en stor lögnare.
Nu undrar jag bara om inte gubbfan är en evighetsmaskin.
Så sjukt att köpa br åt nyanlända. Om man tänker på hur det funkar i en brf och hur nyanlända vanligen bär sig åt så ser jag bara inte bra finns problem framöver.
"Nu Muhammed ska vi vårstäda så fint på lördag, vi ska räfsa löv, plocka ogräs och plantera små blommor.
" inte?
" Nej, ni får inte bo 14 st i lägenheten och låta varmvattnet rinna hela dagen. Ni får inte döda igelkottar. Man kan inte mata kråkorna med ben ifrån grillen. Vi vill inte höra böner ifrån din balkong på natten. Hur kan du nu ha 8 barn när du bara hade 2 när du fick bo här? Sluta döda folks hundar! Ja, vi är rasister här och snart åker du och dina jobbiga skitungar åt skogen där vi förr i tiden grävde ner fogdar och häxor.
Jasså, du inte förstå?