Citat:
Ursprungligen postat av
SorcererSimon
Men du är ju kille. Om en kille blir barnlös så är det ingen "förlust" för samhället eftersom det blir inte fler barnlösa tjejer pga det. Tjejerna turas ju bara om att avla med dom killar som är mest poppis.
Sedan när dom är singelmammor då går det bättre att dejta oss killar som inte hör till toppen. Men något barn lär vi knappast få med dom då. Vi blir bara en stöttepelare för dom och deras barn. Alternativt blir dom gravida igen och låtsas som att det är ens eget barn fast dom egentligen varit otrogna med en annan "poppiskille".
Om en tjej däremot blir barnlös så ses det ju som något tragiskt och ett stort tapp för samhället.
Det är ingen förlust för kvinnan att inte ha barn. Hon behåller sin kropp i form, sin hälsa och sin frihet.
Dessutom är män inga sorts änglar👌🏼 Så fort en kvinna går upp i vikt eller får barn så börjar ni se er omkring för en annan.
Det är mer av en fälla för kvinnor att bli lurade av samhället och män att skaffa huvudvärk. Hon förlorar sin ungdom, energi, karriären och blir mer av en olycklig människa som enbart ska fungera som en mamma åt mannen och hans spermier.
Ni får dessutom en kris vid 35 -40 där ni börjar söka efter yngre kvinnor och dessutom är ni livsfarliga med barn. Ena handen på barnvagnen och ögonen på kvinnor. Spelar ingen roll vilken etnicitet ni har. Alla fungerar på samma sätt 🙈👌🏼
Män ska inte tillåtas med barnvagnar.