Citat:
Ursprungligen postat av
Norrmalmstorg
Måste Medge att att Edwin och Matilda har möjligheter att fortsätta sin relation.
De andra....känns som att urvalet av kandidater är oerhört svagt alternativt att detta dreamteam som sätter ihop paren inte riktigt är i med i matchen när det gäller tvärsociala bekantskaper.
Golvläggaren Per som inte enns kunde knyta skjortan på sin Hawaii skjorta i kyrkan och egenföretagaren Eva som spela golf på Vermdö Golfklubb. Tjaa det blir kul TV i alla fall. Men en riktigt plågsam månad för Eva och hennes barn..... Minen från Eva och hennes barn sa allt inne i kyrkan och utanför.
Visst är det en krock, men det är ju bara en fasad ifrån Eva och hennes barn - i själva verket så befinner de sig inkomstmässigt och socialt sett inte så långt ifrån varandra. Hon och en av hennes döttrar bor i hyresrätter, den andra i bostadsrätt - men då med en 9 år äldre pojkvän som säkerligen slantat upp. Eva är egenföretagare, men drar inte in några enorma summor direkt - 36 k i lön, döttrarna jobbar inom event och saknar högre utbildning. Den ena håller på med magdans dessutom - känns inte direkt som öfvre Östermalm direkt, enbart en putsad yta.