Citat:
Ursprungligen postat av
Skilly
Det är f.ö både kul och intressant att notera hur det reageras på motgångar inom SD:s egna led.
vilka motgångar? ,propagandaundersökningar från Ljugmedia? Kolla instititut som inte horar för några av de svenska partierna istället.
Citat:
Nu när det börjar gå upp för rassarna att det är slut för den här gången, och att man inte lyckades med sitt hatsnack den här gången heller, trots allt hetsande om gängvåldtäkter, kriminalitet och alla invällande flyktingar - så börjar man att gnälla på Åkesson. Även han är numera inte tillräckligt hatisk och hård i inställningen mot invandrarna, anser man. Man borde föra en ännu hårdare linje än moderater etc, tycker ett antal av SD:s tomtar.
Vilka rasister? ras är ju något enbart vänstern diskuterar. vet du inte ens det?
Citat:
Snart börjar väl revolten i dagiset SD och så faller hela korthuset. Och om 10 år kan vi tänka tillbaka på "Ny Demokrati version 2" och bara garva åt neanderthalarna. Och låta oss fascineras av att de trots allt var så många ett tag. Svenskar som är så utbildade och smarta och allt.
Ny Demokrati byggdes upp på ett halvår med mediastöd och utan klar ideologi. SD har haft över 20 år på sig att bygga ett stadigt fundament ,och man växer hela tiden,bara olika fort.
Citat:
Och majoriteten av dagens SD:are får ta på sig skämsmössan och tillbringa resten av livet spridandes lögner om hur de minsann aldrig röstade på SD.
Tvärtom kommer många "etablerade" att ro över till SD nu när sjuklöverhuset håller på att rämna.
Citat:
Och de 10% hardcore som aldrig ger upp är vi övriga medborgare glada för. Det är nämligen mycket lättare att hantera idioter när man vet hur de ser ut.
10% är ändå siffror aldrig kommunister, miljöpartister,liberaler ,centerpartister ,kristdemokrater eller framför allt Fi aldrig kommer att uppnå. SD är tre gånger större.