Citat:
Ursprungligen postat av
ConnorMcgregor
Vad är det längsta ni åkt för att träffa någon?
Stockholm till Skåne, men då gjorde jag ju annat också förstås, så det räknas kanske inte riktigt.
Citat:
Ursprungligen postat av
Pescass
3 mil var det längsta, dock var det en dubbeldejt med 2st kåta brudar och jag var ensam kille
annars så har nästan alltid tjejerna åkt till mig

Haha, jag har en liknande story men min är kanske lite mer overklig. Jag hade snackat med två tjejer i säkert 1-2 månader utan att jag haft tid att träffa dem. Så när jag tillslut får en lucka och inte har någon dejt inplanerad så tänker jag att jag drar iväg några förslag på kort varsel och ser om det är någon som nappar. Jag skriver till den snyggare av dem först, vi kan kalla henne för Hanna, och frågar om hon vill komma över på middag, men hon segar lite med att svara, så jag skickar samma fråga till den andra tjejen, vi kan kalla henne för Emma. Då, typ samtidigt svarar båda
"jag kan inte ikväll men imorgon (lördag)?". Och jag bara fuck, nu måste jag flytta Emma, till söndagen.
Så jag skriver till henne något i stil med "En kompis frågade om vi kunde ses på lördag, skulle söndag funka?"
Och då svarar Hanna: "Jag kan inte längre imorgon. Min tjejkompis ska hjälpa mig flyttpacka och hon kan bara hjälpa mig med det imorgon."
Och jag känner bara, vad i helvete, hur är detta möjligt, kan jag på riktigt lyckas fucka upp två säkra dejter så att jag går helt lottlös istället? Hur fan ska jag lösa det här?
Så jag skriver till Emma:
"Jag tror jag skiter i att träffa kompis imorgon, vi kan ses istället!

"
Då svarar hon:
"Nu kan jag inte imorgon längre, jag ska hjälpa min kompis Hanna att flyttpacka!"
Så jävla busted! Helt sjukt scenario. Jag hade ju dessutom pratat med båda ganska länge, pratat i telefon med Hanna osv. Och om jag inte bestämt mig för att försöka boka in båda exakt samtidigt så hade jag troligtvis inte kommit på det heller.
Alla kompisar rådde mig "radera konversationerna och glöm det där, du är bränd." Och jag var ju bara i extrem chock av hela situationen och jag hade ju dessutom ljugit för den ena..
Men så tänkte jag istället, fuck it, jag kör. Så jag erkände allt, båda dem verkade tycka att det var lite dråplig men kul situation. Jag frågade vad dem gjorde då (fredagen) och de kunde inte gå på dejt då eftersom de hade vinkväll hemma hos Hanna. Jag såg chansen och skrev: "Jaså ni har vinkväll utan mig.." fick svar: "Kom om du vill." Och den möjligheten cobrade jag

"Jag bangar inte! Bara å komma eller?" Då blev det lite tveksammare, "har du ingen kompis du kan ta med bla bla" Det hade jag kanske, men kände ändå att det här var mina brudar och att jag ville ha båda. Så sagt och gjort så drog jag dit, och träffade båda på fredagen