Citat:
Ursprungligen postat av
realist1
Det spelar förmodligen ingen roll vad som kommer komma fram, som en dåre kommer du fortfarande anse att AB vinklat historien på rätt sätt och tycker att orsaken går att förklara med ordet mobbing!
Sen att det inte alls ligger till så spelar mindre roll, Mobbing har kommit från media och det är din förklaring till att ett barn har mördats! Att hänga ut BO så som Aftonbladet idag gjort är skamligt.
Du med dina gelikar borde sannerligen skämmas att sitta försvara ett planerat mord fyfaan!
Att bara dra in saker som bilder/filmer på ett jävla nät som försvar för att dra in kniv i folk får mig att spy! jävla apa!
Att sätta en kniv i någon kan aldrig försvaras oavsett.
Men jag som människa kan förstå att det finns andra människor som tappar fattningen och gör sådana saker, speciellt om det är sant att GM blivit mobbad en massa.
Uppgiften att GM tagit med sig en kniv hemifrån gör att detta är planerat, även om det handlar om självförsvar eller hämnd.
I detta fallet känns det som att ord står emot ord än så länge.
Ni som har lite koll, kommer det ens bli rättegång i detta? Med tanke på att GM är 14, kommer det finnas en FUP att läsa om några månader?