Citat:
Ditt korkade missfoster...
http://www.scb.se/sv_/Hitta-statistik/Statistik-efter-amne/Hushallens-ekonomi/Inkomster-och-inkomstfordelning/Inkomster-och-skatter/Aktuell-pong/302201/Inkomster--Individer/Riket/303237/
Årsinkomsten 2013 för en svensson låg i medel på 284,001:- sek (ÅRS-inkomst!!!)
Så du säger att 8.000 individer skall varannan månad gå in med 25.000 Sek i ett bluff & Båg företag?
Dessa 8.000 individer , skall med andra ord - på årsbasis - gå in med 150,000 Sek för att göda individ i toppen?
Dessa individer lär ligga i topp 20% inkomst i Sverige isåfall , eftersom medelinkomsten (Se länken) för decilgrupp 9 (80-90% topp i Sverige) 2013 var 447,495:-
Dock så är höginkomsttagare extremt sällsynta som investerare i Buffel & Båg företag då dessa har mer bakom pannbenet än vissa andra individer. (Ja , läs alla andra MLM trådar , det finns inlägg om detta)
Och vad får de 8.000 individerna som gått in med 150.000 på ett år tillbaka?
Ingenting! (Ja , lite Tokens , och något mumbo jumbo som kallas onecoin. Men reda pengar får dom inte tillbaka...)
Så du kan fortsätta på din tanke att det finns en och annan som får sina 350.000 i veckan...
(Dock naturligtvis årets största lögn...)
Men vad får jubelidioterna som går in med pengar nu då i Bonus? Eftersom det inte kommer in några nya då alla nu har förstått att det är ett OLAGLIGT pyramidspel?