Citat:
Ursprungligen postat av
Woozah
Tänk om du kunde fråga dina frågor i tråden utan att skämmas för det. Jag vet många som är riktigt bra på matematik här. Jag tror inte du hittar många forum där man faktiskt kan få riktigt kvalitativa svar som detta forum.
Att hjälpa folk bara för att man frågor massa är inget måste. Man ska bara hjälpa om man är helt säker på sin sak.
Först och främst så tvekar jag inte på att ett forum med närmare miljonen till användare har folk som faktiskt är duktiga på matematik.
Dessutom är det redan klargjort varför jag väljer att inte posta i forumet. Har väll helt enkelt en för bra inställning pg.a av en god uppfostran,
ge och ta. Personer som inte skäms när de bara tar o tar kommer jag aldrig fullt förstå mig på.
Och när du säger att man bara ska hjälpa när man helt är säker på sin sak är ord jag lever med. Men det är väldigt tydligt att många andra inte gör det.
Tack för bumpen, men i fortsättningen så skulle jag uppskatta om det som endast är
relevant till trådens syfte kunde diskuteras.
Om inte annat kan mod ta ner den om ett tag, eller hur ni nu gör här på fb.