Citat:
Ursprungligen postat av
shape.the.future
Ok, du är trög och får ett svar därefter.
BB har varit superba, och kanske fortfarande är det. Med kaos menar jag att det tidigare aldrig varit sån jävla diskussion om huruvida dom är gröna eller röda, men helt plötsligt så är det det.
Varför? Vi vet inte.
Det är inte mer än så.
Men det vi nu då diskuterar
är om det har varit kaos de senaste veckorna och hur situationen ser ut nu. Allt började med den här
J.Booze som har shop och är nu avstängd nu. Samtidigt så har några rödat emedan det samtidigt har fortsatt komma in gröningar.
Time will tell som sagt. Men för den räddhågsne, så kan man ju alltid göra en provbeställning på 10 Benzidine för 200 kr inklusive frakt. Det är ju en summa de flesta kan 'riskera'. Sen kan man prova större och återkomma.
Jag har lite svårt att få ihop din negativitet. Så jag uppfattar faktiskt som det är ditt syfte just är att underminera BB. Att de skulle hålla på med selektiv scam är ologiskt av de skälen jag tidigare sagt. De tjänar för bra
och vill fortsätta med det, har fläckfritt förflutet fram till
J.Booze (se trådens historia) och hans ev. 'mutade gäng'. Är du en del av detta gäng? Din envetenhet och substanslöshet indikerar starkt det.
Citat:
Ursprungligen postat av
muntorka
Precis vad jag med tänkte när jag läste inlägget..trams att skriva värsta uttalandet och värsta recensionen från ingenstans..majoriteten senaste tiden är inte nöjda med BB och det är minst selektiv scam, oavsett om det finns konkurrenter eller inte så har alla shoppar rätt okej köpes kraft så varför lägga ned massa tid på smutskampanj?! man hör ju hur det låter liksom!
Innan var man nöjd men man har känt sakta men säkert har BB gått ner sig och nu är det selektiv scam det finns inte en chans att så många brev ska försvinna (räknar från alla dom som sagt att BB påstått sig ha skickat ut breven) det är rätt många brev.
Och du är just en av de jag tror är mutade. För det är ju känt att du är en notorisk bensotorsk. Du har väl fått ett fett erbjudande... Gissningsvis. Förresten varför skulle ditt ord väga mer än mina? Du kan ju vara mutad. Jag har inte kunnat skriva här för att man måste ha varit registrerad i 180 dagar. Men du är en av de som ständigt nu på senaste har gett sig på BB. När du gjorde du en beställning senast egentligen? Jag har fått två feta paket denna veckan.