Citat:
Ursprungligen postat av
MmeDupin
Men kan han ha klippt till tejpen och förberett med handskarna på. Det stod väl att det var klippt tejp. Då måste det finnas en sax också. En av porrbilderna på datorn var väl just en flicka tejpad med silvertejp.
Jag ska inte lägga mig i analysen av alla moment i hängningen, men en retorisk fråga bara: ni har väl alla jobbat med handskar, blivit frustrerade över nåt kinkande, tagit av handskarna, pillat med nåt, satt på dem igen o s v.
Sedan kan jag tycka att det måste vara en kompromiss för en sådan person att behöva ha handskar hela tiden. Kanske lösningen blev att använda engångshandskar, som alla vet mycket lätt går sönder och detta utan att man omedelbart märker det.
F ö, i vissa moment kunde han kanske inte motstå frestelsen att ta av dem, sedan möjligen torkat vaddetnuvar och missat lite, mm mm etc. Han kanske reagerade på hårsprejslukten och nös ? Livet är fullt av futiliteter - hur ska han kunna få full koll ?