Citat:
Ursprungligen postat av
madtop
Av den enkla anledningen till att de inte finns några vetenskapliga belägg för att de existerar.
Vem är du att underkänna exempelvis den forskning som professor Konstantin Meyl bedriver? Varför fäster du inget värde till dennes bevis om att skalärvågor existerar?
Citat:
Ursprungligen postat av
madtop
Så om du vill plocka in "skalarvågor" får vi samtidigt slänga ut all modern naturvetenskap inklusive kvantfysik och relativitetsteori. Och det är i alla fall inget jag är beredd att göra bara för några stackare springer omkring och tror de är strålade.
Synen på vad som anses vara vetenskap är något som förändras konstant. Inte minst beroende på huruvida det kastas ljus på bevis om hur världen faktiskt kan vara ordnad.
Fortsätt du att leva med skygglapparna på, din stackare. Covert torture existerar och är hemskt. Om så inte vore fallet hade jag kunnat hävda att det måhända är mer synd om de ignoranta, än de utsatta.