Angående det hela ståhejjet med Youtube. Det går alltså utan problem att ändra sitt namn på Youtube till vad som helst. Det går även att ändra rubriker på filmer man laddat upp för flera år sedan. Angående själva filmen som har lagts upp är det knäppt, kan vara ett test eller dylikt. Ingenting extraordinärt IMO utan någon som vill falskspåra lite!
Fast det står väl att kontot är skapat 24 maj, samtidigt som klippet las upp?
Märkligt, När jag höll musen över namnet på yt kanalen cirka klockan 22 kunde jag svära på att det bara stod 1 videoklipp, nu står det som sagt 2, är dock inte så säker nu när jag tänker efter
Can confirm. Är själv helt övertygad att det bara stod 1 vodeoklipp vid ca 22.10.
Nu är jag inte på nåt sätt en expert på detta, men enligt somliga i tråden så kan man ändra namn på kontot och filmen, dvs filmen har inte hetat 13 och kontot inte Lisa Holm. Någon ung man som t ex läser i tråden här och har långtråkigt på sommarlovet har ändrat på saker och ting för att få uppmärksamhet. En del behöver jävlas med andra och en familj i kris för att må bra själv.
Men jag kan så klart ha missförstått det hela.
Klippet publicerades dock 24 maj och det går inte att ändra på.
Fast det står väl att kontot är skapat 24 maj, samtidigt som klippet las upp?
Det gör det. Men kan vara någon som bara ska testa ladda upp någonting på youtube eller vad som helst, lägger upp en knäpp film, ser sin chans att busa och ändrar lite i rubrik och namn!
Säga vad ni vill men denna J*han som det har pratas om har en twitterprofil där han väldigt ofta skriver till en kändis vid namn Kate Bock. Han skriver diverse saker till henne och det mesta han skriver om är sex, alltså till henne.
Kate Bock och Lisa Holm är i mina ögon väldigt lika varandra, detta är dock bara något jag spekulerar i.
Någon som tipsat polisen om denna Youtubekanal eller google+ konto? Annars kan jag tänkte mig att göra det.
Ja, det verkar vara ett par stycken som redan tipsat om det!
Såg att användaren har laddat upp två klipp på youtube, det enda verkar dock vara borttaget eller privat. http://sv.tinypic.com/r/24pcvo0/8
Finns det något sätt att cachea det andra klippet eller liknande?
__________________
Senast redigerad av idasuperstar 2015-06-10 kl. 00:57.