Citat:
Ursprungligen postat av
rayjoh
Sidan vet hur många som var kallade samtidigt som den inte vet hur många som var kallade.
REGIS KENNEDY Dog när han var pensionär.
http://www.jfk-online.com/regis.html
ALAN BELMONT 1907-1977, 70 år.
http://spartacus-educational.com/JFKbelmontA.htm
J. M. ENGLISH En del skriver "Former head of" Pensionär?
http://whatreallyhappened.com/RANCHO/POLITICS/JFK/deaths.html
William Cornelius Sullivan (May 12, 1912 – November 9, 1977), bara 65 år när han dog.
http://en.wikipedia.org/wiki/William_C._Sullivan
Hög ålder. De 3 andra lyckades jag inte hitta tillförlitliga uppgifter om. Varför döda Regis när han vittnat redan 1969.
Tillägg ålderspyramid i USA 1975
http://populationpyramid.net/united-states-of-america/1975/
Det är möjligt att du har rätt, rayjoh, men då får du gärna visa det med mer än vaga antydning i pubertalt raljerande ordalag.
- Ringa in åldersgrupp.
- Ringa in dödsorsaker.
- Ringa in antal döda/åldersgrupp
Visa på ungefärlig sannolikhet och hur okända faktorer måste se ut för att ditt resonemang ska fungera.
Även om du har rätt just här, att det här går att förklara med slumpen, bevisar det i så fall fortfarande inte att FBI deltog i en mörkläggning av mordet.
- Anställda följer rutinmässigt order
- Anställda i mer ledande positioner tror dessutom att de tjänar rikets säkerhet
- Anställda vill skydda FBI som organisation
Dvs, så länge Hoover lever har han diktatorisk makt inom FBI och inte ens presidenter vågar utmana honom. Efter hans död och med alla dokument och kritiska bevismateriel förstörda fortsätter mörkläggningen, ingen inom organisationen vill att några lik ska hoppa ut ur garderoben och dra vanära över deras medlemmar.
Utöver det här finns även en stor mängd exempel på hur man bl.a. från CIA mycket aktivt sprider desinformation och annan psy-ops på enskilda vittnen/forskare och befolkningen i stort.
Jag ska lite senare beskriva hur FBI och sedan JD reagerar på BNN's testresultat, låt det tjäna som illustration av vad jag menar.