Citat:
Ursprungligen postat av
Sebbe.Straxx
Håller med Åkesson. SD har nu nästan 1 miljon sympatisörer. Det ska inte ett par hätska SDUare förstöra. Vill SDU bli nya SVP men 2-3 procents stöd av svenska folket så varsågod. Orka bli ett fjuttparti utan inflytande bara för att några rasister ska få leva ut sitt hat.
Nu när SD äntligen börjar bli stora och kan påverka så vill extremister förstöra. Detta bevisar svart på vitt varför man måste sparka ut extremister!
Och vad skulle den "påverkan" bestå i menar du? Att SD möjligtvis genom parlamentarisk anpassning kan bli tillräckligt stora för att justera ner massinvandringsnivåerna år 2022? Du tror inte liksom att det kommer att ske av sig självt utifrån de ekonomiska förutsättningarna?
Vid det laget så är i stort sett det fientliga demografiska omdanandet av Sverige avklarat, samtidigt som SD under dessa år kategoriskt vägrat att ta strid mot den neo-kommunistiska åsiktshegemonin, varvid det svenska folket kommer att vara i ett mer utsatt läge än någonsin. D.v.s. fortsatt utsatta för institualiserad grov rasism under den anti-rasistiska täckmanteln från media, invandrarbrottslingar, och alla riksdagspartier, som då fortsatt kommer att förneka svenskarna som ett folk bland andra, varvid man inte heller då kommer att behöva kännas vid Sveriges i särklass grövsta och mest utbredda form av rasism.
Så vad uteslutningarna nu innebär för SD och dess framtid, som ni idioter ivrigt påhejar, är att partiet då helt blir en tom kuliss, utan hopp om ett ledarbyte till det bättre, som Kasselstrand skulle ha kunnat utgöra. Möjligtvis så är dock tron på Kasselstrand grovt naiv, men svårtolkat positionerande från hans sida åsido, så verkar han vara betydligt mer genuin än förrädaren Mattias Karlsson.
Vad ni som stödjer SD-toppens linje i uteslutningsfrågan och deras "neo-fascist" epitetsklistrande, då gör är att ni alltså helt kapitulerar inför de politiska stridsfrågor som faktiskt betyder något, som ni istället slaviskt tar avstånd ifrån av rädsla för "nazistspöket".
Ni vet det mytologiska nazistiska sagomonster som våra härskare lärt er sedan barnsben att ni in absurdum måste ta avstånd ifrån, varvid de rent naturligt driver er i motsatt riktning, till det egna folkets undergång, utan att ni kan se till eller ens kännas vid era egna intressen, utan att associeras med det nazistiska sagomonstret. Hegeliansk dialektik kallas det, en egentligen ganska enkel fälla för att förslava ert tänkande, man ack så svårt för hjärntvättade förmenta "sverigevänner" här i tråden att förstå, eller ens bemöta verkar det som. Något som inte minst märks från er och SD-ledningens kroniskt nervösa beröringsskräck från allt som har med det egna folkets intressen att göra, som vi nu fått se ytterligare prov på i.o.m massuteslutningarna.
Detta samtidigt som Sverigedemokraterna stödjer zionismen, som är en ideologi som verkar exklusivt för ett visst folks intressen och ett land som selekterar sin invandring utifrån etniska kriterier. Än mer slående blir det när man betänker att Hahne och Kasselstrand nu riskerar att uteslutas för att ha träffat hemska "neo-fascister" i Italien för flera år sedan, men där SD-toppar som Julia Kronlid och Rickard Jomshof öppet förra året frotterat med ultra-zionisten och imperialisten Avner Yonathan ben Yisrael, som öppet propagerat för ett Stor Israel mellan Nilen och Eufrat.
Sådana logiska paradoxer brukar vanligtvis höra hjärntvättade kulturmarxister till, men som vi kunnat se här i tråden och i uteslutningarna, så är det numera även regel inom SD och bland dess sympatisörer. Dessa sympatisörer lyfter vidare kroniskt fram att man måste nå ut till de breda väljarlagren, som sedan barnsben av skola, media, och nöjesutbud, hjärntvättats till en svenskfientlig och neo-kommunistisk värdegrund. Inte i helvete får ni bukt med problemet genom att här anpassa er efter dessa väljare, utan vad som måste ske är självfallet att SD borde använda sin tillskansade plattform till bedriva offensiv opinionsbildning. Men det sker självfallet inte från SDs sida, där Mattias Karlsson nu låter meddela att han hellre lämnar partiet, än deltar i något dylikt.
Och idioterna de hurrar vidare.