Citat:
Ursprungligen postat av
HerrGickhan
Det måste du väl kunna svara på själv. Enklast genom att vara ärligt och berätta om du tycker att alla etniciteter är lika mycket värda eller om vissa, enligt dig, är mindre värda.
Jag får svara för mig själv: alla är lika mycket värda (eller lika lite, cyniskt sett), åtminstone gör etniciteten som sådan ingen som helst skillnad. Däremot medger jag öppet att västerländsk kultur och ateism för det mesta är överlägsen österländsk kultur och alltid överlägsen islam. Men en neger som bara har begått offerlösa brott (typ som jag själv begår just nu genom att knarka) är precis lika mycket (eller lite) värd som jag själv.
Däremot ska ingen jävla tankepolis, särskilt inte ärketöntarna i Svenska Akademin, som inte ens vet att det är
tvåtusenfemton i år, tala om för mig vad jag får säga. Negern får inte heller bestämma det. Vill han vara min ovän för att jag kallar honom något som jag inte alls menar något illa med är det hans förlust.