Citat:
Ursprungligen postat av
Ehre
På vilket sätt är det Destruktivt att döpa om författaren av ett inlägg? Förstör nicket inläggets innehåll?

Speglar.. Vem orkar, dels söka efter dem, än mindre gå genom dem?
Dessutom kan de teoretiskt sett "Vara manipulerade".

Det är destruktivt på det sättet att det förändrar hela flashbacks struktur och integritet.
Precis som de här snubbarna som försöker anklaga mig för att vara vänsterextremist osv har utnyttjat sig av (på ett felaktigt vis).. Att man kan gå bakåt i tiden och se vem det är man pratar med, vem som har startat vilka trådar, kan man klämma dit sin meningsmotståndare för dubbelmoral osv osv.
Sedan är det inte lätt genomförbart och antagligen fruktlöst då alla citerade inlägg skulle stå i klartext.
Lägg där till alla speglingar och cache sidor som finns runt om på nätet..
Varför förstöra flashback när det ändå inte tjänar något till? Speciellt idag när den dumpen som är publik inte leder folk närmare en uthängning än bara mitt användarnamn.
Som jag har sagt innan, flashback cachas hela tiden. Det finns företag som jobbar med att spegla sidor som flashback. Det finns myndigheter betalda av riksdagen som har i uppdrag att spara ner mediala tjänster för att historiskt bevara populärkulturen.
Visst om nu denna dump kommer ut så kanske det är lönt att på något sätt försöka minska skadan, men den är redan skedd och det kommer inte bli ogjort..
Det handlar ju bara om att tänka logiskt..,