Citat:
Ursprungligen postat av
TrustBuddy
Hej alla Flashbackare,
När det gäller Repus konto, så speglar detta absolut inte TrustBuddy’s totala portfölj.
Avbetalningsplanen kan vara på upp till 1 år, detta gör att låneperioden blir upp till 1,5 år om kunden innan dessa har förlängt lånet maximalt, dvs. 5 gånger.
Mvh
Jesper
Först noterar jag att Jesper har lärt sig skriva på svenska under helgerna, tack för det.
Sen noterar jag att det skrivs ett långt brev som skall svara på alla frågor som ställs under helgerna, jag hittar inget svar på nått i texten men det kanske bara är jag.
När det gäller mitt konto är jag övertygad om att det inte ser ut så överallt, därför är det ju viktigt att ni ökar transparansen i bolaget och slutar hitta på svar som låter bra. Ni kan ju börja med att snabbt hjälpa övriga att få ut sin statistik för sina konton.
Jag tolkar din text som att inget lån då kan vara äldre än 18 månader 5 förlängningar och sen 12 månaders avbetalningstid, stämmer det? Vad hände med de 280 dagarna?
Sen kanske den allra viktigaste frågan, uttag av 90% av pengarna hur fort skall det ske? Tidigare har Trustbuddy svarat inom 30 dagar men det finns flera i tråden som säger att det skett en förändring och att man nu i princip inte kan göra 90%uttag om inte 90% har betalat tillbaka! vad gäller?
Sen skulle jag också uppskatta att du eller någon annan besvarade de mail ni har fått med följdfrågor om mitt konto, har även som du säkert vet skickat påminnelser... Skulle också vilja lägga till att jag vill ha statistik även för hur står del av mina lån som inte har betalats på 15,18 och 21 månader som ett komplement till de 3,6,9.12 månader jag har fått.