Citat:
Ursprungligen postat av
U-Fig
Jaha? Mikael vill ha (flera) barn, något han uttryckt tydligt, och då är det inget annat än ren idioti att para ihop honom med en kvinna som i bästa fall är fertil i några år till.
Vad du har för åsikt om adoption är knappast relevant för Mikael, och att Mikael och Tina trots hennes ålder inte skulle kunna utveckla sin relation är inte heller något vi (i varje fall inte jag) säger. Det vi anmärker på är hur urbota dumt det är att para ihop en 39-årig man som uttryckligen vill ha (flera) barn med en kvinna som är 40 +.
Säger bara att OM han verkligen tycker om henne så GÅR det möjligtvis att lösa på andra sätt. Glöm inte att han själv är jämnårig med henne. Varför ska man alltid utgå från att mannen ska skaffa en yngre kvinna? Han har inte lyckats hitta tjejen för honom ännu (innan programmet iaf), trist om det faller på åldern.
Citat:
Ursprungligen postat av
Mexx35
Kö till adoption är ofta många år och övre gräns är 42 år. Dessutom kräver många givarländer att man varit gift i flera år för att få adoptera. Så det är nog svårt.
Tack, det där med övre åldern hade jag ingen aning om faktiskt. Fint att lära sig något nytt.
P.S. Jag börjar bli lite småförtjust i Ellen. Precis min typ av tjej, lugn, lite småblyg men genuint trevlig. Trist att hon har så dåligt självförtroende sedan innan dock, att då paras ihop med någon som drar ner det ytterligare är fan INTE okej. Experterna är verkligen kassa.
Nytt klipp är ute!