Citat:
Ursprungligen postat av
FlamingBacon
U-hu, något hemskare än statligt tvång kan man ju knappast föreställa sig. Tror du inte att det blir lite problematiskt att de flesta sexköpare är intresserade av kvinnor, och de flesta brottslingar är män? Ska man börja tvinga torskarna att köpa män kanske?
Varför inte? Analsex och b-jobs är ju väldigt populärt nuförtiden, kan faktiskt inte förstå vad det skulle göra för skillnad för en sexköpare om häcken eller munnen han kör in den i är manlig eller kvinnlig?
Känns garanterat inte ett smack annorlunda.
Eftersom yrket prostituerad har extremt låg status bland kvinnor då man frågar de om de kan tänka sig jobba med detta, men efterfrågan nu är så hög och ni boys ständigt sitter här och gnölar om rätten till sex och hur gärna ni vill ha statliga bordeller med billigt "kött" så why not?
Är man dömd för sexbrott så skulle ju straffet mycket väl vara ex. antal månaders jobb på bordell.
Fair and square, öga för öga oct 2 flugor i en smäll….
Tror jag ska skriva en petition i saken.