Citat:
Ursprungligen postat av
TigerKid
Till alla SD-anhängare som klagar på kommentarer från motståndare. Hur skulle det låta om exempelvis Gudrun Schyman sjukskriver sig? Skulle Flashback flöda över av sympati, medmänsklighet och respektfulla kommentarer? Nej, det skulle vara jävligt mycket elakare. Hat, okvädningsord och skadeglädje för hela slanten.
Fast Gudrun Schyman får inte ens utstå en bråkdel av det sanktionerade hat som riktas mot Jimmie och andra SD-företrädare. Det är inte kritik mot politiken vi snackar om här, utan det är
regelrätt hat, som dessutom hejas på av media och det etablerade samhället. Jag tycker inte om Gudrun Schyman, men jag tycker absolut inte att man ska rita hennes huvud på en tröja med en pistolpipa in i hennes käft. Man kan knäcka henne med sakliga motargument istället.