Citat:
Ursprungligen postat av
Ådärkomdenja
Hitler, en annan känd psykopat, fick med sig folket i sitt experiment, som alla vet ledde till att Tyskland lades i ruiner.
Nu har Sverige fått sin parallell. Resultatet kan bara bli ett, ett land i förfall, på sitt sätt mycket värre. Raserade hus går att bygga upp, invällda PUT-muslimer låter sig icke förgöras, tvärtom, dom tar över landet inom några få årtionden. Sen kan ISIS ta kommandot, och Svenne Kålrot får konvertera eller bli av med sin egen korkskalle.
Tack, Fredolf Reinfeldt. Den bruna färgen förenar.
Problemet är att vi har en bra bit kvar i upplåningsutrymme innan vi kommer upp i övriga länders skuldsättning. Det innebär att vi kan upprätthålla nuvarande ordning och socialt försörja horder av immigranter i säkert 10 år till.
När pengarna är slut och kraschen kommer har vi ett problem som inte Tyskland hade...vi kommer inte som Tyskland vara ett homogent, enat land som kan bygga upp Sverige igen. Vi kommer att vara ett delat land med 50/50 svenskar och "de andra". De andra är de som inte anser sig vara svenskar. Det kommer att bli splittringar, våldsyttringar och plundringar även i de områden som idag sällan berörs av detta.
Jag har en vag magkänsla av att Reinfeldt, Borg, Fridolin, Lööf och de andra inte kommer att vara kvar här i Sverige då. Det blir de som inte har råd eller kraft som får ta smällen. Ironiskt nog är det de som nu röstar för detta, sin egen undergång.