Citat:
Ursprungligen postat av
kjellout
Då väntas det fyra år med ekonomiska reformer som vattnar ur Sveriges välfärd och vi spurtar vidare mot 2030 då vi kommer vara ett u-land iklass med Lybien.
EDIT: Om inte SD kommer in i regeringen dvs. Då kommer vi kunna bromsa upp förhoppningsvis och klättra uppåt med tillväxt och förbättrad välfärd.
Fattar inte att MP vill att Sverige ska vara utan tillväxt och samtidigt ge ut bidrag till världens alla medborgare.
Rösta på S då, de kommer inte ha dessa volymer på invandring, framför allt inte med muslimer, S har bäst kontakt med USA och USA påbjöd att Sverige måste stoppa invandring från mena och detta sa S och V ja till men tyvärr vann de ju inte valet.
Vinner de valet i höst så kommer de stoppa denna invandring eftersom Löfven inser ju att detta är på bekostnad på välfärdsamhället