Citat:
Ursprungligen postat av
monolithic
Sorry, men Krohm är ju cringeworthy om något...
NP: Hades - Alone Walkying
A world through dead eyes är det enda bra släppet under namnet Krohm som han har gjort (eventuellt med undantag för Crown of the ancients, men nja), så om du baserar ditt uttalande på din erfarenhet av annan musik han har gjort kan jag förstå vad du menar. I annat fall är du förmodligen bara ignorant. Onödigt att diskutera egentligen men jag blev faktiskt lite ledsen, kan du inte hälsa mig välkommen till Flashback istället och rösta på Feministiskt Initiativ : (
Bör dock nämnas att jag har lyssnat på denna skiva i 10 år, och på den tiden var jag inte direkt gammal och sådant kan spela in. Skulle jag höra den idag skulle jag säkert cringa direkt och inte ens ge den en chans, vilket kanske är det du har gjort. Om du nu inte bara är ignorant det vill säga.
För diskussionens skull vore det kul om du länkade någon DSBM som du inte tycker är cringeworthy. Nu är jag fullt allvarlig.