Citat:
Ursprungligen postat av
smålandtintin
Jag har inga som helst möjligheter att tekniskt se om bilden är photoshoppad. Men jackan verkar onekligen varm för Gaza. Temperaturen verkar påminna om Kanarieöarnas. 10-20 grader varmt i januari och 25-30 grader varmt på sommaren. Här är en lista över medeltemperaturer månad för månad:
http://www.mittresvader.se/l/palestina/klimat-gaza-temperaturer-vattentemperatur.php
Det har ju redan framkommit att båda MGM rest fram o tebax till gaza gång på gång så flickan kan ju varit här åkt hem o hälsat på o tagit bilder som styrker anledningen att få ASYL här.
Tror inte de fotoshoppat bilden utan flickan kan ha varit där precis när som helst i år eller förra året

Tyvärr så ljugs det så friskt från alla inblandade så framtiden får utvisa om ens något de påstått stämmer.
Det ända som är säkert är att vårdnadshavarna behandlat barnet riktigt illa och slagit ihjäl henne.
Synd att sverige skall utreda deras förehavanden jag tycker att barnets föräldrar skulle få ta hand om både utredning och straff påföljden.
Hade någon rört mitt barn så hade personen fått söka skydd hos polisen för jag hade gjort sönder fanskapet o skickat hem delarna i en påse.