Citat:
Ursprungligen postat av
Denom
Så det är lättare att se de gråtande ansiktena på kvinnor och barn bland hundratals du måste mörda eller att bara köra ett flygplan i en viss riktning?
Sjävlklart har han inte gått runt med en yxa och mördat en efter en. Skulle passagerarna sitta på kö för att bli halshuggna, utan att göra motstånd, eller?
I så fall har han flygit på ett sätt som gör att de tuppat av/dött av syrebrist eller vad det nu skulle kunna vara.
Men om han HAR landat, så slipper ju piloten göra ett dugg, då finns andra inblandade som tar hand om att mörda passagerarna.
Jag säger bara snälla någon, det sker ju terrordåd dagligen. Sätter man på TV'n så är det första man hör att 30 pers har dött i ett bombattentat

...hela världen är ju uppfackad med alla terror.
Tror du verkligen det spelar någon roll för terrorister att döda 200 ytterligare personer? Förstår inte logiken bakom ditt tankesätt.
Dagligen mördas oskylida människor, men just flight MH370's passagerar måste skonas, de är ju SÅ speciella för terroristerna.