Citat:
Ursprungligen postat av
lillskrot
Jag pratar om reproduktionsdrifter och reproduktiva förutsättningar. Dummare är du inte än att du förstått det, men eftersom jag tydligt påvisar vår naturliga ojämlikhet står du inte ut med det utan vill dribbla bort korten.
Nej mest ni som dribblar med en gammal ofunktionell boll. (kanske inte så mycket du iofs men munsprut).
Reproduktiva förutsättningar idag för en man är att finna en kvinna som vill bli moder till just hans barn. Det hänger numera på hennes vilja inte på antal gånger han lyckats stoppa in den.
Sex är idag rätt friställt från reproduktion. Därför det blir så extra korkat när snubbar som Munsprut sitter och klagar som en gammal stofil från 1800. Vill ni killar ha tillgång till sex med kvinnor
utan att skaffa barn så borde ni ju sluta tjata om "horor" och "fina flickor".
Dessa finns ju inte ens längre. Och den dagen ni vill skaffa barn med någon så funkar en smart och sexuellt erfaren kvinna precis lika bra. Ni är bara blåsta i roten helt enkelt och kan inte tänka självständigt utanför "madonna/hora" boxen (Munsprut och co, tror lite mer om Lillskrutten)